ברוכים הבאים לאתר MIDRS מידע מקיף על אורטופדיה ורפואה

Department

מדרסים לספורטאים

חשיבות מדרסים לספורטאים מקצועיים וחובבניים

מדרסים לספורטאים הם אחד הכלים החשובים שספורטאים צריכים לשים, רובנו מודעים לכך שעיסוק בספורט משפר את הבריאות ואת ההרגשה הכללית שלנו, משפר את מצב הרוח ויכול לעזור בהארכת תוחלת החיים. מצד שני עיסוק בספורט באופן לא נכון ולא מותאם יכול להביא לעלייה בשכיחות של הפציעות, שלרוב יהיה מדובר בפציעות אורתופדיות. עם זאת, אין בדבר זה לגרום לנו להפסיק לעסוק בפעילות ספורטיבית, אך חשוב שנצמצם את הסיכוי לפגיעות ופציעות. על ידי שימוש במדרסים אורתופדיים נוכל לצמצם את הסיכוי הזה ולהמשיך לעסוק בפעילות ספורטיבית מבלי לקחת סיכון מיותר.

סוגי הפציעות הנפוצים ביותר בקרב ספורטאים והעוסקים בספורט

ספורטאים ואנשים העוסקים בספורט בצורה חובבנית באופן קבוע, נוטים יותר לסבול מבעיות אורתופדיות ביחס לשאר האוכלוסייה. סוג הפציעה כמובן יכול להשתנות בהתאם לענף הספורט בו הם יעסקו, שכן כל ענף מייצר אצל הספורטאים עומסים שונים על הגוף ומתעסק באתגרים שונים. לספורטאי העוסק בכדורסל לדוגמה תהיה השפעה שונה על הגוף מאשר לספורטאי העוסק בריצה.

המקור לפציעות אצל ספורטאים

המקור לפציעות אצל ספורטאים יכול להיות רב ומגוון. במשחקי כדוריד לדוגמה, שינוי מהיר של כיוון התנועה יכול להוביל לפציעה, בעוד שבמשחק טניס תהיה זו הבלימה הפתאומית שתגיע לאחר הריצה, או במשחק כדורסל הניתורים הרבים של הספורטאים הם שיובילו לפציעה. התאמה של מדרסים אורתופדיים תעזור לספורטאים להתמודד עם בעיות אלה ותוכל למנוע פציעות.

כיצד מסייעים מדרסים אורתופדיים להפחתת הסיכוי לפציעות אצל ספורטאים?

מדרסים אורתופדיים מביאים לשיפור בבלימת הזעזועים שנוצרים פעמים רבות אצל ספורטאים העוסקים בספורט באופן קבוע. המדרס מפחית את העומס המופעל על כף הרגל ברגע שהיא נפגשת עם הקרקע ועוזר לה להפחית את העומס על מערכת היציבה. בנוסף, המדרסים מביאים לשיפור יכולת האחיזה של הרגל בנעל. בנוסף, שימוש במדרסים מקטין את הסיכוי לשפשוף של העור או לגלישה של הרגל בתוך הנעל.

על ידי התאמה אישית של מדרסים לספורטאים, ניתן לשנות את המנח של כף הרגל. על ידי כך ניתן לדאוג לפיזור אופטימלי של משקל הגוף על פני האזורים השונים בכף הרגל ולמנוע מצב שבו יופעל עומס רב מדי על אזור ספציפי שיוביל במהלך הזמן לשחיקה של אזור זה.

השימוש במדרסים אצל ספורטאים, מביא לשיפור היציבה שלהם. כפות הרגליים משחקות תפקיד מרכזי באיכות היציבה שלנו ויציבה לא נכונה או לא מותאמת עלולה להוביל למגוון רחב ביותר של תסמינים, החל מפריצת דיסק וכלה בכאבי ברכיים.

מדרסים אורתופדיים בהתאמה אישית משפרים את תחושת הביטחון במהלך התנועה ומשפרים את ההישגים אצל ספורטאים באופן כללי.

מדרסים לספורטאים

 

מדרסים לספורטאים הסובלים מבעיות בכפות הרגליים

כאמור שימוש במדרסים אורתופדיים בהתאמה אישית אצל ספורטאים יכולים לסייע לשיפור ההישגים, לשפר את ההנאה מהפעילות הגופנית ולהפחית את הסיכוי לפציעות. עם זאת, המדרסים יהיו חשובים על אחת כמה וכמה בקרב ספורטאים הסובלים מבעיות שונות בכפות הרגליים. כל בעיה אורתופדית בכפות הרגליים שאינה זוכה להתייחסות או לטיפול תלך ותחמיר במהלך הזמן, במיוחד אצל העוסקים בפעילות גופנית באופן שוטף.

לפיכך, במידה וקיימת בעיה אורתופדית מסוימת בכפות הרגליים, ישנה חשיבות רבה להתאמת  מדרסים באופן אישי לספורטאי, בהתאם לבעיה ממנה הוא סובל ובהתאם למבנה האנטומי הייחודי של כף הרגל שלו.

בעיות אורתופדיות בהן ניתן לטפל בעזרת מדרסים לספורטאים

ישנם בעיות אורתופדיות נפוצות בכפות הרגליים, בהן ניתן לטפל בעזרת מדרסים המותאמים אישית ולעזור לספורטאים להמשיך לעסוק בפעילות גופנית מבלי ליצור נזק. בעיות כגון כף רגל שטוחה (פלטפוס), דורבן, הלוקס ולגוס, יבלות חוזרות באצבעות הרגליים, כף רגל שקועה או גבוהה ועוד.

Our services

הסרת שיער בשעווה בבאר שבע

הסרת שיער בשעווה היא אחת הדרכים הזולות והיעילות ולהסרת שיער.

Find out more

צרו איתנו קשר

מלאו את פרטיכם ונצור עמכם קשר בהקדם

Call Us 050-7194699