ברוכים הבאים לאתר MIDRS מידע מקיף על אורטופדיה ורפואה

רופא שיניים במעלות לימודי רפואת שיניים

רופא שיניים במעלות – לימודי רפואת שיניים בארץ או בחוץ לארץ רופא שיניים במעלות לילדים

רופא שיניים במעלות ובכל מקום אחר בעולם יכול ללמוד כמעט בכל אזור או מדינה, מפני שהעולם הגדול הפך להיות כפר קטן והוא מציע לסטודנטים הישראליים אפשרות של לימודי רפואת שיניים בארצות רבות. תנאי הקבלה ללימודי רפואה בישראל גבוהים מאוד, מספר מקומות הלימוד קטן באופן יחסי לדרישה וגם סטודנטים מוכשרים וחרוצים לא תמיד מצליחים להיכנס לאחת הפקולטות של לימודי רפואת השיניים בארץ. יש סיבות נוספות המביאות סטודנטים ללמוד רפואת שיניים בארצות בחו"ל, במאמר זה נפרט את היתרונות והחסרונות של לימודי רפואת שיניים בחוץ לארץ.

רופא שיניים במעלות – כל היתרונות והחסרונות של לימודי רפואת שיניים בחו"ל ובארץ

כאשר אתם לומדים רפואת שיניים באחד מבתי הספר לרפואת שיניים בארץ אתם נמצאים בסביבה הטבעית שלכם. אתם מדברים את השפה, מחוברים למשפחה ונמצאים בסביבה תרבותית מוכרת. הריחוק הגיאוגרפי והחשיפה לתרבות זרה ולא מוכרת עלולה להקשות על ההתאקלמות במדינה זרה.

רופא שיניים במעלות לימודיםרופאי שיניים במעלות ובתי הספר לרפואת שיניים בישראל מצוינים ומוערכים בכל העולם. בוגרי הפקולטה לרפואת שיניים יתקבלו בזרועות פתוחות במדינות רבות בעולם.

עלויות הלימוד במדינות זרות גבוהות בהרבה מאשר עליות הלימוד בארץ. שכר הלימוד יקר, עלויות המחייה יקרות ועל כל אלו יש להוסיף את עלות התקשורת עם המשפחה והחברים בישראל ואת מחיר של כרטיסי הטיסה לאלו מכם שיבחרו לבלות את החופשות ואת החגים עם המשפחה בישראל.

הלימודים בשפה זרה אינם קלים. ברוב המקומות הלימודים מתקיימים בשפה האנגלית, אך גם בשפה זו תידרשו להוכיח שליטה גבוהה. ההרצאות מתקיימות באנגלית ובאוניברסיטאות בחו"ל הסטודנטים נדרשים להיות נוכחים בהרצאות ולהשתתף בהן באופן פעיל. מהסטודנטים נדרשת גם יכולת גבוהה של כתיבה בשפה האנגלית, את התרגילים ואת העבודות הסמינריוניות הם יידרשו לכתוב בשפה זו. הם גם יידרשו לקרוא מאמרים ומחקרים בשפה האנגלית, ולעתים הם ייאלצו לפנות לשירותי תרגום ולשלם מחיר יקר.

סטודנטים רבים נאלצים לעבוד כדי לפרנס את עצמם בתקופת הלימודים. בישראל, הסטודנטים יכולים למצוא עבודה מתאימה בקלות, אך בארצות אחרות זה יהיה קשה הרבה יותר. חשוב גם לדעת כי בארצות רבות אי אפשר לעבוד ללא ויזה, ולא בכל מקום ויזה של סטודנט מאפשרת גם לעבוד באופן חוקי.

הלימודים בחול מאפשרים הכרת תרבויות שונות ויצירת קשרים חברתיים ומקצועיים עם אנשים בתחום רפואת השיניים במקומות שונים בעולם. גם אם הקשרים לא יועילו כעת בזמן הלימודים, הם בהחלט עשויים להועיל בעתיד.

חשוב לדעת לבחור אוניברסיטה בחוץ לארץ. אומנם רוב האוניברסיטאות בחוץ לארץ הן בעלות מה אקדמאית גבוהה ורובן לא נופלות מהרמה בישראל. אך יחד עם זאת קיימות אוניברסיטאיות רבות שאינן עומדות בסטנדרטים הנדרשים והלימוד בהם עלול להוות מוקש בעת חיפוש עבודה ובהתקדמות בקריירה.