ברוכים הבאים לאתר MIDRS מידע מקיף על אורטופדיה ורפואה

מה הם המצבים המצריכים מדרסים לספורטאי

מדרסים לספורטאים

מדרסים הם מה שאנשים רבים נזקקים לו כדי לעמוד נכון, ללכת נכון ולמנוע מעצמם פציעות שונות, על אחת כמה וכמה ספורטאים שמעמיסים על הגוף שלהם מעמס גדול

מדרסים אורתופדיים הם העזרים החשובים ביותר שנחוצים לאנשים כדי לתפקד כהלכה ביום יום, למנוע פציעות וכאבים שונים בגוף ובשלד, ללכת נכון וללא התפתחות דלקות שונות ודרבנים, וללא עיוותי שלד ואגן שונים בגלל יציבה לא נכונה והליכה שמנסה כל הזמן לפצות על היעדר התמיכה בכפות הרגליים. כפות הרגליים הן נקודת המפגש של הגוף שלנו עם האדמה ולכן הן נושאות עליהן את כל העומס והמשקל של הגוף שלנו, מרככות את החבטה של הגוף שלנו בקרקע ולכן גם חייבות להיות גמישות מספיק כדי לרכך כל צעד שלנו שאנחנו עושים. יחד עם זאת, המבנה שלהן מקנה לגוף שלנו יציבות ושיווי משקל, עמידה בטוחה שתומכת בכל השלד והעצמות ומאפשרת לנו להרגיש נוח ולא לסבול מכאבים בגלל יציבה לא טובה ודריכה לא נכונה.

מתי צריכים מדרסים?

כף הרגל שלנו בנויה מהרכב עדין של עצמות וגידים שמחברים ביניהן ומעלי כל זה מונח הגוף. הגידי העדינים והעצמות השבירות נושאים עליהם עומס שמתעצם בכל פעילות לא שגרתית כמו ספורט. חבטות, ריצה, קפיצה, נשיאת משאות כבדים ועוד, כל אלה מוסיפים למשקל של הגוף בדרך כלל. כפות הרגליים והמבנה שלהן מחייב תמיכה כל הזמן, וכאשר אין תמיכה כזאת בכרית כף הרגל ובקשת או בעקב, מתחילים עיוותים, קריעת גידים שגורמת לדלקת, עצמות שנסדקות בשברי מאמץ ועוד. אם מוסיפים לזה מבנה פגום מולד מבינים למה מדרסים הבנויים לפי מבנה כף הרגל הם מחויבי המציאות אצל כל ספורטאי.

מדרסים לכל ספורט בנפרד

מדרסים נבנים בצורה הטובה ביותר כאשר לוקחים מאדם את תבנית כף הרגל שלו ובונים לו אותו. כל מדרס שמיועד לספורטאי לוקח בחשבון גם את סוג הספורט שבו עוסק האדם, ולכן גם הדגשים במדרס מחייבים התאמה של מדרסים לספורטאי נעשית לפי הענף שבו הם עוסקים, משום שלכל ספורט מצב בעייתי משלו שדורש תמיכה נוספת. מדרסים שמתאימים לריצה יהיו כאלה שיאפשרו גמישות בכף הרגל בצורת הריצה. שחקני טניס מניחים את כף הרגל שלהם בצורה אחרת ולכן התמיכה שלהם שונה. מדרסים שמתאימים לשחקני כדורגל ושחקני כדורסל ייקחו בחשבון את הפגיעות של העקב בנחיתה ויספקו לו תמיכה גדולה יותר מפני פציעה שם.

למה ספורטאים צריכים מדרסים?

הפעילות האתגרית של ספורט מסכנת את הגוף וחושפת אותו לפציעות שונות ולא רק ברגליים. הרגליים הן אמנם התמיכה של הגוף אבל גם הן יכולות להיפצע ולמנוע מהספורטאי להמשיך לעסוק בספורט החביב עליו. התאמה של מדרסים לספורטאי תמנע את רוב הפציעות שהוא סובל מהן ותמנע ממנו נזקי שחיקה עצמות וסחוסים במהלך הזמן בגלל העצימות הגבוהה של המאמץ שלהם.

נוחיות והקלה

התאמת מדרסים לספורטאי גורמת להם לחוש הקלה יותר גדולה בכל פעולה שהם עושים מידית. הצעידה נוח הוקלה יותר, היציבה נכונה יותר ולכן גם כל פעולה שהם עושים הרבה יותר אפקטיבית בהתאם לאימונים שלהם. אי אפשר למנוע מכל ספורטאי את כל סוגי הפציעות שהם חווים, אבל בוודאי אפשר להפחית אותן למינימום האפשרי ולהקל על הכאבים שהם חווים בגלל העיסוק בענף זה. מדרסים שמותאמים לספורטאי מאפשרים לו להפחית למינימום את המאמץ בכל מאמץ גופני ממושך, ומאפשרים לו להימנע ככל האפשר מנזקים רפואיים מתמשכים בגלל מצב של עמידה ונחיתה על כפות רגליים ללא תמיכה נכונה בנקודות לחיצה שונות לפי הספורט, הנמכה או הגבהה של חלקי הרגל, שינוי הלחץ על נקודות רגישות או חשופות לפגיעה.

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*

צרו איתנו קשר

מלאו את פרטיכם ונצור עמכם קשר בהקדם

Call Us 050-7194699