ברוכים הבאים לאתר MIDRS מידע מקיף על אורטופדיה ורפואה

מדרסים בהתאמה אישית

מדרסים בהתאמה אישית – הפתרון לדורבן בכף הרגל מדרסים בהתאמה אישית

מדרסים בהתאמה אישית הוכחו כעוזרים לבעיית דורבן בכף הרגל ולבעיות נוספות בגוף, נתוני הסטטיסטיקה מלמדים כי כעשרה אחוז מהאוכלוסייה סובלים מדרבן בכף הרגל. דורבן בכף הרגל זוהי דלקת הממוקמת בדרך כלל בקרסול או בעקב של כף הרגל, היא גורמת לכאבים עזים בהליכה ולעתים גם לצליעה. יש סיבות שונות המניעות את הופעת הדורבן בכף הרגל כמו עודף משקל, נעליים לא מתאימות, עמידה ממושכת ועוד.

מדרסים בהתאמה אישית – מהם הגורמים לדורבן בכף הרגל

דורבן בכף הרגל מתבטא בדלקת מקומית הנגרמת כתוצאה מקרעים מיקרוסקופיים כרונים המתרחשים באזור הקרסול או בעקב של כף הרגל כתוצאה מגורמים שונים, בניהם עודף משקל, הליכה מרובה, נעליים לא מתאימות ועוד. בדרך כלל הגוף מצליח לאחות את הקרעים המיקרוסקופיים, אך יש מקרים שבהם הגוף לא מצליח להדביק את קצב הקרעים ולאחות אותם.

הפרעות גרמיות של כף הרגל כמו רגל שטוחה מדי, פלטפוס, או להפך, קשת גבוהה מדי עלולים ליצור בעיות בזמן ריצה או הליכה ולגרום לרקמות הקולגן להימתח מדי ולגרימת קרעים ברקמות.

ספורטאים ואתלטים מפעילים לחץ רב על כף הרגל, הלחץ יוצר עומס ועלול לגרם לקרעים, במיוחד בזמן של פעילות גופנית.

נעליים לא מתאימות ללא מדרסים מותאמים אישית כמו נעליים בעלות סוליה דקה במיוחד או נעלי עקב גבוהים גורמות לקיצור של גיד האכילס, למתיחה באזור ולקרעים ברקמות.

תהלכי שחיקה טבעיים של הגוף עלולים להשפיע על עובי שכבת השומן התת עורי. כאשר עובי שכבת השומה התת עורי נחלש, ההגנה על הרקמות פוחתת והן חשופות יותר לסכנה של קרעים ברקמות.

אבחון התופעה מתבצע בהתאם למספר סימנים וסימפטומים כמו נפיחות קלה באזור וכאבים בקרסול בזמן ההליכה. לפעמים אפשר יהיה לראות בצילום רנטגן הגבלה וכיפוף של כף הרגל או קיצור משמעותי של גיד האכילס.

מדרסים בהתאמה אישית – מהו הטיפול לדורבן בכף הרגל

בשלב הראשון יש להרבות בנוחה ולהפחית את העומס על כפות הרגליים. חשוב מאוד להתאים מדרסים בהתאמה אישית שיקלו על העומס בכף הרגל.

אם הכאבים לא חלפו עדיין, יש לפנות אל פיזיותרפיסט מומחה ולעבור טיפולי פיזיותרפיה פעם עד פעמיים בשבוע. גם טיפול בגלי הלם יכול לעזור.

במקרה של כאבים חזקים שלא חולפים לאחר התאמת מדרס או פיזיותרפיה, ימליץ הרופא על טיפול בתרופות אנטי דלקתיות ובמקרים חמורים גם על הזרקת סטרואידים לאזור.

גם לרפואה הסינית יש פתרונות לבעיות של דורבן בכף הרגל. דיקור מקומי ירגיע את האזור ופורמולות של צמחי מרפא יטפלו בבעיה בצורה יסודית וימנעו את חזרת התופעה בעתיד.