ברוכים הבאים לאתר MIDRS מידע מקיף על אורטופדיה ורפואה

יצרני מדרסים עושים רווחים גדולים מול עלות ייצור

הרווח של יצרני מדרסים

שיווק וייצור של מדרס אורתופדי אינו כה יקר כמו שנדמה לאנשים שנזקקים להם. המחירים גבוהים משום שהעלות שלהם רווחית ליצרנים אבל אינה מחויבת המציאות. במציאות, הם עולים הרבה פחות גם כאשר הם מיוצרים מהחומרים הטובים ביותר, אלא שההתאמה האישית והקפדנית של המדרסים דורשת כנראה התייחסות אישית של אנשי המקצוע שגם להם יש רווח בכך. יש כמה וכמה סוגי מדרסים וצריך לדעת את ההבדלים ביניהם כדי להבין למה המחירים שונים מאחד לאחד ולמה הרווחים עליהם משתנים גם הם.

מוצרי המדף אינם מוצרי ההתאמה האישית

יש כמה סוגים של מדרסים הנמכרים לקהל וחלקם הקטן הוא בהתאמה אישית בחנות עצמה. יש מדרסים שנחשבים למוצרי מדף שעונים על בעיות כלליות כמו הצורך במדרסים המותאמים לנעל בלבד. יש מוצרי מדף יותר מושקעים שמנסים לפתור בעיות כלליות של הצרכנים מבלי לענות על מפרט ספציפי של הרגל שלהם, ויש את יצרני המדרסים בהתאמה אישית שאנחנו מכירים ממכונים אורתופדיים. אי אפשר להתייחס לכל המדרסים באותם קריטריונים גם משום שהם עונים על צרכים אחרים וגם משום שהם מיוצרים בצורה אחרת. מדרסים יכולים להיות נהדרים לצורך שלהם גם כאשר הם מוצרי מדף לכל, אבל הם לא יענו על צורך ספציפי שלשמו בונים מדרסים.

סוגי מדרסים ומדוע נזקקים להם

מדרסים תומכים בכפות הרגליים שלנו, שהן נקודת המפגש של הגוף שלנו בקרקע ולכן מחזיקות עומס רב מעליהן. הן אלה שמייצבות אותנו ושומרות על שיווי המשקל שלנו, מחזיקות אותנו בהליכה נכונה ולכן גם מבנה כף הרגל הוא כזה שמחייב תמיכה נכונה. באופן טבעי, הגוף בנוי כמו שצריך לסוג כזה של פעילות. אולם יש אנשים עם פגמים מולדים במבנה כף הרגל שלהם, ויש אנשים שעם הזמן שחקו את כפות הרגליים והשלד שלהם בפעילות כל כך אינטנסיבית שהם נזקקים למדרסים מיוחדים כדי לתמוך בהם. ללא מדרסים מותאמים לאנשים שיש להם מבנה בעייתי או פעילות אתגרית קשה לקבל את התמיכה והיציבות שלה נדרשים במדרסים שהם מוצרי מדף כלליים. במקרים כאלה מומלץ להשתמש רק במדרסים מותאמים אישית כמובן ומחומרים עמידים יותר לעומס שנדרש.

הבדלי עלות ומחירים

מוצרי מדף כלליים שמתאימים לכולם אבל אינן מיועדים לבעיות ספציפיות הם מדרסים זולים יחסית ומחירם יוכל לנוע סביב כמה עשרות שקלים, כשעלות הייצור שלהם כמה שקלים בודדים בלבד. הם מיוצרים בסרט נע ומחומרים שאינם עמידים לאורך זמן ולכן אינם עומדים בסטנדרט מחמיר של ייצור פרטני לפי מידה והתאמה אישית. הם עונים על צורך פשוט וללא ציפיות רבות ממוצר זה. מדרסים איכותיים יותר מיוצרים מחומרים שונים שנחשבים עמידים יותר משום שהם חייבים לשאת בעומס עצום ולהתאים אישית למבנה כף הרגל של הלקוח ולפי מדידה מדוקדקת שנעשית במכון עצמו. מכיוון שהם מיוצרים על ידי אנשי המקצוע עצמם הם עולים כסף לא רק בגלל החומרים שמהם הם עשויים אלא בגלל הזמן שמושקע בהם והידע של איש המקצוע המיומן. כלומר, אלה מוצרים שמיוצרים על ידי מומחים והמחיר הגבוה נובע מכך בעיקר. חלק מקופות החולים משתתפות במחיר המדרסים בעלויות משתנות ובכך מצליחות להפחית את מחיר המדרסים ללקוח בסופו של דבר, אבל עדיין זה נחשב למוצר יקר בהזמנה אישית ומכאן נובע ההבדל בעלויות הייצור של המדרסים. ההשקעה במדרס כזה היא הכרעה של כל אחד אם כי ברור מהם היתרונות של מדרסים כאלה למי שזקוק להם רפואית.

Comments are closed here.

צרו איתנו קשר

מלאו את פרטיכם ונצור עמכם קשר בהקדם

Call Us 050-7194699